Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.11.2023Niesłyszący koszykarze z Gliwic drudzy w Pucharze Europy

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG Gliwice zdobyli srebrny medal w 13. Klubowym Pucharze Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn w Turcji. Oprócz srebra gliwicka drużyna zdobyła puchar fair play, a jej zawodnik – Maciej Gawryś – trafił do najlepszej piątki turnieju. Gratulacje!

Turniej w ramach Pucharu Europy został rozegrany w dniach 15–18 listopada w tureckiej Bursie. Polskę reprezentowało na nim 5 drużyn kobiet i 7 drużyn mężczyzn, wśród których znalazł się m.in. skład SSN MIG Gliwice.

Mimo zaciętej rywalizacji drużynę z Gliwic na podium wyprzedziła tylko reprezentacja ukraińskiego Dniepru, w skład której weszli zawodnicy startujący w Mistrzostwach Świata w koszykówce niesłyszących