Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

18.12.2023Gliwiczanin Sportowcem Seniorem Roku 2023

90-letni Czesław Pluszczewski z Gliwic zwyciężył w ogólnopolskim konkursie „Senior w Ruchu”, organizowanym przez Stowarzyszenie MANKO – wydawcę czasopisma „Głos Seniora”, współfinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wysokie 2. miejsce w kategorii Sportowa Organizacja Seniorska zajął także gliwicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Gala finałowa odbyła się 8 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Wzięło w niej udział ponad 120 osób z 20 gmin i 10 województw. Nagrody laureatom i wyróżnionym wręczyli Łukasz Salwarowski – prezes Stowarzyszenia MANKO oraz dr Marek Pilch – maratończyk, wielokrotny medalista i ambasador Sportu oraz Zdrowego i Aktywnego Stylu Życia „Głosu Seniora”.

Nagrody główne, specjalne i wyróżnienia przyznano w 3 kategoriach:

-Senior Sportowiec Roku
-Sportowa Organizacja Seniorska
-Sportowa Seniorska Gmina Roku

1. miejsce w kategorii Senior Sportowiec Roku zajął Czesław Pluszczewski z Gliwic – 90-letni mistrz świata, zdobywca 3 złotych i 3 srebrnych medali podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata Masters w lekkiej atletyce. Natomiast 2. miejsce w kategorii Sportowa Organizacja Seniorska zdobył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach, w którym trenuje m.in. pan Czesław.